mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

OFFK-a

OFFK-a

Rozwój techniki cyfrowej doprowadził do sytuacji, w której rozróżnienie tego czy film został zrealizowany za pomocą kamery w telefonie komórkowym, czy kamery w cyfrowym aparacie fotograficznym lub też powstał za pomocą cyfrowej kamery video stało się niemożliwym. W roku 2012 postanowiliśmy rozszerzyć formułę festiwalu, który przyjął nazwę
„Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkich „OFFK-a”.
Oznacza to, że będziemy promowali, oceniali i nagradzali wszelkie amatorskie produkcje filmowe regulaminowo nieprzekraczające pięciu minut. Mamy tu na myśli filmy dokumentalne, fabularne, animacje, machinimy i eksperymenty filmowe. Projekt festiwalu i towarzyszących mu działań, takich jak: warsztaty, projekcje i pokazy filmowe, sprzętowe, programowe kierujemy do twórców zaczynających swoją przygodę z filmem.

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL FILMÓW KOMÓRKOWYCH "OFFK-a"– jedna z cyklicznych imprez Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi, który jako pierwszy w Polsce zorganizował festiwal poświęcony filmom zrobionym telefonem komórkowym. Festiwal wspiera rozwój filmu komórkowego jako nowoczesnego narzędzia komunikacji międzyludzkiej.(1) Festiwal jest konkursem ogólnopolskim dostępnym dla wszystkich filmowców amatorów. Filmy zgłaszane na festiwal publikowane są również w przestrzeni portali społecznościowych. Na Przeglądzie finałowym zakwalifikowane filmy pojawiają się na ekranie kinowym i właśnie wtedy po raz pierwszy ich twórcy spotykają się w tzw. realu. Festiwalowi towarzyszą warsztaty filmowe. Jury festiwalu od 2006 roku stanowią: Krzysztof Rynkiewicz - adiunkt Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, Adam Owczarek - zastępca redaktora naczelnego "Mobile Internet", Dorota Prymek - filmolog.


Historia festiwalu OFFK-a

Po co nam ta OFFK-a?

Niech multimedia będą z nami

Film komórkowy


Tags

Ostatnia zmiana dokonana przez OFFK-a Bałucki Ośrodek Kultury dnia 18.12.2012 o godz. 08:38.

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie